Την Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου φιλοξενήσαμε στο σχολείο,  με μεγάλη μας χαρά, την κ. Ελευθερία Παπαδάκη Υπεύθυνη Συμβουλευτικής στον Επαγγελματικό Προσανατολισμό (ΣΕΠ) στον Ν. Ροδόπης για την δευτεροβάθμια εκπαίδευση. Η  κ. Παπαδάκη ασχολήθηκε με τις απορίες των τελειόφοιτων μαθητών του ΓΕΛ Ιάσμου για τις προσφερόμενες σπουδές ανά επιστημονικό πεδίο. Επίσης τόνισε την σημασία της μελέτης των προγραμμάτων σπουδών κάθε σχολής στη σωστή συμπλήρωση του μηχανογραφικού δελτίου. Χαρακτηριστική η συμβουλή της, προς τους μαθητές για την επιτυχή επιλογή επαγγέλματος, να εξετάσουν τις επιθυμίες τους και τον τρόπο ζωής που ταιριάζει στην προσωπικότητά τους. Όλοι  συμφωνήσαμε με την άποψη ότι «όταν αγαπάμε την δουλειά μας την φέρνουμε σε πέρας με μεγαλύτερη ευκολία και αποτελεσματικότητα». Ευχαριστούμε πολύ την κ. Παπαδάκη για την δια ζώσης συνάντηση και ευελπιστούμε σε ανανέωση του ετήσιου ραντεβού μας !