Την Παρασκευή 23 Φεβρουαρίου 2024, η ομάδα ποδοσφαίρου του ΓΕΛ Ιάσμου πήρε μέρος στον ημιτελικό αγώνα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Σχολικού Αθλητισμού 2024.

Ο αγώνας διεξήχθη κόντρα στο 2ο ΓΕΛ Κομοτηνής, στις 11:00 το πρωί στο γήπεδο της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Θράκης [ΕΠΣΘ] στην Κομοτηνή. Μετά από ένα δυνατό α’ ημίχρονο τελικά στο β’ ημίχρονο η αντίπαλη ομάδα κατάφερε να βάλει γκολ και ο αγώνας έληξε με νίκη του 2ου ΓΕΛ.

Κοντά στους μαθητές μας βρέθηκαν μαζί με τον Διευθυντή του σχολείου μας κ. Ιωάννη Ψήφα και ο Δήμαρχος Ιάσμου Ιμάμ Τζανέρ, ο οποίος ευχήθηκε στους μαθητές και τον ευχαριστούμε για τη στήριξη του.

Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές μας καθώς και στη γυμνάστρια του σχολείου μας κ. Βασιλική Γεωργούλα.