Είστε έτοιμοι για δημιουργία;

Το σχολείο μας προκηρύσσει έναν συναρπαστικό διαγωνισμό για το νέο λογότυπο του σχολείου μας!

Αυτή είναι η ευκαιρία για τους μαθητές μας να αφήσουν το δικό τους σημάδι και να συνδεθούν δημιουργικά με την κοινότητά μας.

Προκήρυξη Διαγωνισμού Λογότυπου

Απευθύνεται σε:

Όλους τους μαθητές του σχολείου μας, από την πρώτη μέχρι την τελευταία τάξη του λυκείου.

Σκοπός:

Σχεδιάστε ένα λογότυπο που αντιπροσωπεύει τις αξίες, το πνεύμα και την ταυτότητα του σχολείου μας. Το λογότυπο πρέπει να είναι διαχρονικό, κατανοητό και εύκολα αναγνωρίσιμο. Θα συνοδεύει όλες τις εκδηλώσεις και δραστηριότητες του σχολείου μας. Το λογότυπο πρέπει να είναι μοντέρνο και καινοτόμο, εύκολα αναγνωρίσιμο και να ξεχωρίζει/διαφέρει από οποιοδήποτε άλλο. Το σχέδιο θα πρέπει να είναι έγχρωμο, αλλά θα πρέπει να μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ασπρόμαυρο κατά περίπτωση.

Κριτήρια Αξιολόγησης:

• Πρωτοτυπία
  • Καλλιτεχνική αισθητική
  • Συμβολισμός και απεικόνιση των αξιών του σχολείου
  • Εφαρμοσιμότητα σε διάφορα μέσα και υλικά

Πώς να Συμμετέχετε:

Υποβάλετε το σχέδιο σας σε χαρτί στο γραφείο του διευθυντή του σχολείου. Θυμηθείτε να συμπεριλάβετε μια σύντομη περιγραφή του σχεδίου σας και πώς αντιπροσωπεύει το σχολείο μας.

Προθεσμία Υποβολής:

Όλα τα σχέδια πρέπει να υποβληθούν μέχρι και την Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου 2023, στις 12:00.

Βραβεία:

• Το νικητήριο λογότυπο θα είναι το επίσημο λογότυπο του σχολείου μας.
  • Ο νικητής  θα λάβει ως τιμητικό έπαθλο μια ταμπλέτα (tablet).
  • Όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν πιστοποιητικό συμμετοχής.

Μην αφήσετε τη δημιουργικότητά σας να περιοριστεί! Εκφράστε τον εαυτό σας και δείξτε μας πώς βλέπετε το σχολείο μέσα από την τέχνη σας. Είμαστε ανυπόμονοι να δούμε τις μοναδικές σας ιδέες και να επιλέξουμε το νέο λογότυπο που θα μας εκπροσωπεί όλους. Καλή επιτυχία!

What are the submission guidelines?

Can alu