Μαθητές και εκπαιδευτικοί γιορτάσαμε σήμερα Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023, στο ΓΕΛ Ιάσμου, με επισημότητα που αρμόζει στην εθνική επέτειο, τη Γιορτή της Σημαίας.
Αρχικά, παραδόθηκε η σημαία του σχολείου στον αριστούχο μαθητή της Γ΄ τάξης Καλλεντζή Φατήχ και ορίστηκαν ως παραστάτες οι μαθητές Κιοσέ Ελήφ, Ρεσήτ Ντοουκάν από τη Γ΄ τάξη, Αλή Νιχάν, Χουσεΐν Αρντά από τη Β΄ τάξη, και Χασάν Σάρα από την Α΄ τάξη.

Στη συνέχεια ο διευθυντής του σχολείου κ. Ιωάννης Ψήφας και η υποδιευθύντρια κα. Ευφροσύνη Ανδρεαδάκη απένειμαν τα αριστεία και βραβεία για το σχολικό έτος 2022 – 2023. Την ανάγνωση του Πρακτικού του Συλλόγου ανέλαβε η εκπαιδευτικός κα. Χριστίνα Αποστολίδου ΠΕ04.02.

Ακολούθησε εορτή αφιερωμένη στο έπος του 1940, την οποία επιμελήθηκαν οι συνάδελφοι Καραμόσχου Δούκισσα ΠΕ02 και Κυριακίδης Σάββας ΠΕ02, και παρουσίασαν οι μαθήτριες Καλεντζή Ιζέλ Νουρ της Γ΄ τάξης και Χασάν Σάρα από την Α΄ τάξη. Η εκδήλωση μας έληξε με τον Εθνικό μας Ύμνο.

Χρόνια πολλά σε όλους!