Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι κατά το φετινό σχολικό έτος 2023 -2024 το Σχολείο μας διαθέτει Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης (Ε.Δ.Υ), η οποία απαρτίζεται από τον κ. Γεώργιο Μπουζιάνη, Ψυχολόγο και τον κ. Κωνσταντίνο Παπαδόπουλο, Κοινωνικό Λειτουργό.

Σκοπός της Ε.Δ.Υ. είναι σε συνεργασία με τη Διεύθυνση, το εκπαιδευτικό προσωπικό και τους γονείς του σχολείου να προσφέρουν ψυχοκοινωνική ενδυνάμωση σε όλους τους μαθητές και μαθήτριες και να διερευνήσουν γενικές ανάγκες ή δυσκολίες που πιθανόν να αντιμετωπίζουν ώστε να υποστηρίξουν τόσο τα παιδιά όσο και το περιβάλλον τους (εκπαιδευτικούς και γονείς) για την ενίσχυση της μαθησιακής διαδικασίας.

Η ομάδα της Ε.Δ.Υ. θα βρίσκεται στο σχολείο μας κάθε Τετάρτη από τις 09:00 π.μ. έως τις 12:30 μ.μ.

Για οποιαδήποτε πληροφορία αλλά και για να κλείσετε κάποιο ραντεβού μαζί τους, μπορείτε να επικοινωνήσετε με το σχολείο (τηλ. 25340-22156).

Εκ της διευθύνσεως